Polonia - Megawat | Starcie pod napięciem?

Gdyby zapytano widzów Klasy A dwie kolejki temu jak skończyć może się mecz Polonii z Megawatem Świerże Górne, bez mrugnięcia okiem każdy odpowiedziałby - łatwym zwycięstwem iłżan. Sytuacja zmieniła się po ostatnich dwóch tygodniach, kiedy to ostatni w tabeli "Elektryczni" wywalczyli dwa punkty, w tym z faworyzowaną Gracją Tczów.

Megawat Świerże Górne awansował do Klasy A w lipcu po zamieszaniu związanym z wycofaniem się Legionu II Głowaczów. Drugi zespół B-klasy w ubiegłym sezonie nie może się jednak odnaleźć na wyższym poziomie. Po remisie z obecnie liderującymi Królewskimi Jedlnia w pierwszej kolejce przyszedł czas na kolejne 14 porażek. Lepszy okres dla podopiecznych Radosława Bieniasa rozpoczął się dwa tygodnie temu, kiedy to zremisowali oni z KS-em Chomentów. W kolejny weekend podtrzymali passę i zdobyli jeden punkt w starciu z Gracją Tczów. Teraz na ich drodze stanie Polonia Iłża, która cały czas goni czołówkę i nie może pozwolić sobie na niespodzianki. Bardzo możliwe, że dla przyjezdnych będzie to spotkanie z gatunku "oni muszą, my możemy".

W Polonii do dyspozycji wracają Tomasz Turczyk i Maciej Dusiński. Prawdopodobnie w sobotę zagrają dłużej niż przed tygodniem. Większość zawodników jest gotowa do gry. Spotkanie z outsiderem może być okazją do sprawdzenia rozwiązań ofensywnych i skuteczności. Równie dobrze może być ciężką przeprawą, patrząc na ostatnie spotkanie z WUKS-em. Najważniejsze by nasi zawodnicy wytrzymali napięcie.

Mecz Polonia Iłża - Megawat Świerże Górne odbędzie się w najbliższą sobotę, 13 kwietnia o godz. 16:00 na stadionie Polonii (Iłża, Podzamcze 47)